Uudised

31.07.2013

Tasavägistes duellides selgusid Kunda Rullimaratonil ka Eesti Meistrid

EMT Rullituur tuli suvepuhkuselt tagasi ning lahing veerevatel ratastel anti juba kolmandat korda Kundas 28. juulil. Kohale oli tulnud üle kolmesaja osavõtja. Ilm Kundas oli suurepärane nagu Kundale kohane, korralik tuul ja korralik suvekuumus. Lisaks EMT rullituurile jagati välja Eesti Meistrivõistluste tiitlid maratonis ja noorematele poolmaratonis.

Esimese stardi said meie kõige nooremad rullitajad POP lastesõidus. Kõige kiiremad olid sellelgi korral lõunanaabrid ning kaks esimest kohta kuulusid neile, esimesena ületas finišijoone Dernovs Haralds ja teisena Neibergs Rudolfs, kolmas oli Päärson Kaspar, tüdrukutest tuli esimesena üle joone Saaremägi Eleandra. Pärast lastesõitu anti kell 12 start tõeliseks lahinguks, meestele.  Stardijoonele oli ennast ülesrivistanud 143 meest ning Eesti tegijatest olid kohal absoluutselt kõik. Soodsatele tingimustele püsis grupp koos peaaegu lõpuni ning võitja selgitati välja 26 pealises grupis. Kõige kiiremat ja teravamat jalga näitasid selle aasta 200 meetri Eesti Meister Marten Liiv ja 500 meetri hõbemedali omanik Mart Markus (mõlemad Albe Team/Arco Transport). Vahe meeste vahel jäi kõigest tuhandik sekundit ehk siis mõni sentimeeter ning selles duellis krooniti 2013 EMT Rullituuri Kunda etapi võitjaks ning lisaks veel Eesti Meistriks Marten Liiv. Mardile teine koht ja hõbemedal. Pronks medali võitis Kaur Meressaar (Uusmaa/Rullibaas).

Naiste maratonis oli stardis 31 vaprat naist. Kuna Laima Kaufina, kes sel aastal on naistesõitudes domineerinud otsustas sõita koos meestega (saavutas kõrge 14. koha), mis jättis omakorda võimaluse teistele. Kunda etapi võitis ukrainlanna Pletenetska Anna, teisena ületas finišijoone Enel Kõrva, kes krooniti ka Eesti Meistriks, kolmandana lõpetas Diana Kaareste ning temale Eesti meistrivõistluste hõbemedal (mõlemad ABEC/AT Sport), meistrisvõistluste pronksmedali võitis Merle Kilvits (Albe Team/Arco Transport) etapi arvestuses ületas Merle joone 6.

IIZI skate sõidus anti start 97. sportalsele. Juba traditsiooniks saanud toimub selles distantsis mõõduvõtmine lätlase Karlis Vancovicsi ja rakverelase Randar Ivanovi vahel, sel korral tuli sellest duellist võidukalt välja lätlane. Randarile aga Eesti Meistri tiitel. Kolmas selles sõidus oli samuti lätlane Krisjanis Ceplis. Tüdrukute klassis võttis Eesti Meistri tiitli Mathilde Manuela Nigul (Rullibaas).

Rullsuusavõistluses oli osalisi 34 suustajat ning selle lahingu võitis Andreas Veerpalu.

Järgmine EMT Rullituuri etapp saab toimuma 17. augustil Mustvees Kalevipoja Rulluisumaratonil.