Uudised

24.06.2013

Pärnu Rullimaratoni peeti esmakordselt Auto24ringil.

Pärnu rulluisumaraton oli EMT Rullituuri neljandaks etapiks, mis sai toimuma Pärnu külje all olevas Audru vallas, täpsemalt auto24ringrajal. Ilus ilm ja ideaalne 3,2 kilomeetrine ja 12 meetri laiune ring meelitas järjekordselt ligikaudu 300 veerevatel ratastel sõitjaid.

 

Võistluspäev sai alguse POP lastesõidust, kus 1,6 kilomeetrise ringi läbis 35 pisikest rullisõpra. Sarnaselt eelmisele etappidele olid järjekordselt võidukad lätlased Dernovs Haralds (1.) ja Neibergs Rudolfs Rihards (2.), kolmandada ületas finišijoone Kaspar Päärson. Tüdrukutest tuli esimesena üle finišijoone Adaverest pärit Saaremägi Eleandra.

 

IIZI skate võistlusel oli osavõtjaid ligikaudu 100 ning Pärnu võistluses võis näha kopeeringut Jõhvi mõõduvõtmisest. Kus eestlane Randar Ivanov (Rakvere/Bont) ja lätlane Vancovics Karlis (ASI Ski-box) jälle passimise taktikat teine teise peal rakendasid. Paraku Randari valearvestus finišijoont ennetada, sõitis Pärnu IIZI skate võit lõunanaabritele. Tüdrukute arvestuses võttis oma neljanda võidu  Kristiine Kalev (Albe Team/Arco Transport).

 

Suusarulli distantsil ei olnud vastast eelnevalt rulluisumaratoni distantsil 15. koha saavutanud Indrek Tobrelutsule Albe Team/Arco Transport võistkonnast. Teise koha saavutas Oleg Kovaljov ning kolmanda Tanel Tepaskent.

 

Naiste maratoni oli tulnud auto24ringrajale starti 32 naist. Sel korral oli ka stardis ukrainlanna ning mitmekordne Tartu Maratoni võitja Anna Phetenetska (Rullibaas) ning võis loota põnevat heitlust siiamaani võitmatu Laima Kaufinaga (SkiBox/Filter). Kuid lätlanna vorm on praegu nii võimas, et võit vormistati üpris varajases staadiumis ning lõpuks oli Laima edu Anna ees peaaegu 4 minutit. Kolmandale kohale platseerus sel korral Radionik Evgenia (MapleRus) ja parim eestlane oli Enel Kõrva (Rulluisuklubi ABEC/AT Sport).

 

Meeste sõidus oli esindatud kogu Eesti rulluisuparemik ning lisaks veel maailmanimed Alfredo Leon, Nikolay Yuagi jt. Hoog võeti ülesse kohe, kui stardituled kustusid ning rünnakud tuli paremalt ja vasakult. Pooleks distantsiks moodustasid liidergrupi 15 meest, mis koosnes enamasti Albe Team/Arco Transpordi ja Uusmaa/Rullibaasi sõitjatest ning ennustada võis, et võitja ilmselt nendest tiimidest keegi on. Viimasel ringil algas taktikamäng, Uusmaa/Rullibaasi sõitjad püüdsid kontrollida igat liigutust, mida vastased korraldasid ning väljuda lahingust võitjana. Kuuest auhinnalisest kohast läkski Uusmaa/Rullibaasi sõitjatele, esimesena ületas finišijoone Alfredo Leon Moreno, talle järgnes Nikolay Yugai, Danila Ruusu (kõik Uusmaa/Rullibaas), Kert Keskpaik (Albe Team/Arco Transport), Maksim Visotsky (Uusmaa/Rullibaas) ja Roberts Pundurs (Powerslide Latvia).

 

Järgmine EMT Rulltuuri etapp saab toimuma Kundas 28 juulil!!!

Uudised