Uudised

17.06.2013

Kahe Kaevuri maratoni võitsid Marten Liiv ja Laima Kaufina

EMT Rullituuri 3. etapp sai toimuma sel korral Ida –Virumaal Jõhvis. Viimasel hetkel Kohtla-Järvelt tee remondi tõttu ümber kolinud etapp sai sõitjatelt väga hea hinnangu tänu heale asfaldile ja vaheldusrikkale reljeefile. Üpris tehnilisel kuid selle eest väga põneval ja kiirel ringil oli kokku tulnud üle 300 suurema ja väiksema rulluisu ja rullusuusa sõbra.

POP lastesõidus (2,1 km) oli kiireim lätlane Dennovs Haralds ajaga  3:53.04, teinegi koht läks lõunanaabritele Neibergs Rudolfs Rihardsile (3:56.90) ja kolmas oli selles sõidus Sarap Markus ülinapilt Kaspar Päärsoni ees. Tütarlastest tuli esimesena üle finiši Saaremägi Eleandra (4:25.99). Stardis oli kokku 33 vaprat poissi ja tüdrukut.

IIZI skate 16 kilomeetri võistlusel oli tuline heitlus Rakvere Bonti sõitja Randar Ivanovi ja ASI Ski-Box esindaja Karlis Vancovics vahel. Kogu distantsi kassi ja hiirt mängides ning alles lõpumeetritel, pani oma paremuse maksma eestlane ning krooniti  etappi võitjaks Randar. Kolmandana ületas lõpujoone Kristiine Kalev (ALBE Team/Arco Transport), kes oli ka ühtlasi parim tüdrukute arvestuses. Tulemuse sai kirja 67 rulluisutajat.

Naiste maratonis (43,2 km)  oli järjekordselt ülvõimas lätlanna Laima Kaufina (Ski Box/Filter), kes jättis 32. kilomeetril venelanna Evgenia Radioniki (MapleRus) ja läks oma teed. Võitja aeg 1:20:58. Kolmandaks kroonitit Enel Kõrva (ABEC/AT Sport).

Meeste maratonis keriti tempo kohe väga kõrgeks ning terad olid eraldunud sõkladest juba pooleks distantsiks. Üks ring enne finišit oli selge, et esikoht selgitatakse 6 mehelisest grupist. Suurepärase tiimi töö tulemusel ületas esimesena finišijoone Marten Liiv (Albe Team/Arco Transport) ajaga 1:14:22, temale järgnes Uusmaa/Rullibaasi sõitja Danila Ruusu (1:14:23), kolmas ja neljas koht Jõhvis kuulusid vastavalt Aleks Luigele ja Kert Keskpaigale (mõlmead Albe Team/Arco Transport)  ning kaks viimast auhinnalist kohta läksid Lätti Eljasam Ansile (5.) ja Bieteniks Laurisele (6.)

Järgmine EMT Rullituuri etapp saab toimuma juba järgmisel laupäeval 22. juunil Pärnus!

Kohtumiseni 22 juunil, Pärnus, Auto24 ringil!!!