Uudised

28.05.2013

EMT Rullituur 2013 avaetapp toimus Raplas

Möödunud pühapäeval anti rulluisu hooaja ametlik avapauk Raplas. Vesist, tuulist ja suhteliselt külma ilma oli tulnud trotsima ligikaudu 300 rulluisu ja rullsuusa sõpra. Lõviosa moodustas põhidistantsilt osavõtjad ning kogu Eesti rulluisuladvik oli korralikult joonel. Nagu ennustada võis, siis meeste põhidistantsil  tuleb sel aastal  tõsine vägikaika vedu Albe Team/Arco Transpordi ja Uusmaa/Rullibaasi tiimide vahel, mida tõestas juba ka esimene etapp. Sel korral võtsid kaksikvõidu Uusmaa/Rullibaasi välisvõistlejad Alexander Bastidas ja Alfredo Leon, neile järgnesid Albe Teami noorsandid Marten Liiv ja Aleks Luik. Esikuuikusse mahtusid veel Maksim Visotsky (Uusmaa/Rullibaas) ja Mart Markus (Albe Team/Arco Transport.

 

Naiste põhidistantsi lõpetas 31 vaprat naist, kaks esimest kohta rändasid sel korral Eestis välja. Võidu noppis Laima Kaufina (Läti) ja teise koha sai Evgenia Radionik  (Venemaa), kolmanda kohaga krooniti Saskia Alusalu.

 

Iizi skate distantsi lõpetas 86 rulluisutajat, kus samuti esikoht rändas Lätti, mille võitis Vancovics Karlis, Randar Ivanovi ja Sten Miljandi ees. Tüdrukutest tuli esimesena üle finišijoone Kristiine Kalev.

 

Suusarullis ei olnud vastast Timo Simolantserile.

 

Vaata etapi live ülekannet järgi SIIT ning videokokkuvõtet SIIT

 

 

Järgmine EMT Rullituuri etapp saab toimuma Maardu Rulluismaratonil, mis toimub 8 juunil. 

Uudised