Uudised

23.05.2013

Kert Keskpaik soovitab Raplarulliks!

Mitmekordne Eesti Meister rulluisutamises, Kert Keskpaik, soovitab EMT Rullituuri Raplarulliks rattaid!

Eelinfo Rapla raja kohta räägib seda, et asfalt on veidike kehvem, kui eelmisel aastal. Seega tuleks valida vähe põrutav, kuid samas hästi veerev rulluisuratas. Kui minna võistlust sõitma liialt tugeva ja põrutava rattaga, siis väsivad teil jalad juba sellest, et rulluisuratta valik pole olnud kõige õigem ja kogu võistluse vältel toimuv vibratsioon ei tee te jalgadele head, vaid väsitab neid.

Number üks valik Raplasse oleks Mayhem, küsimus kas 85A või 87A? Testisin neid rattaid spetsiaalselt ka hästi krobelisel asfaldil, et teiega infot jagada ja tulemus oli see, et 87A põrutab veidike rohkem, kui 85A. Kuid Raplasse sobivad mõlemad Mayhemid, eks see oleneb veidike ka kehakaalust. Ütleme nii, et 60kg kaaluv rulluisutaja võiks valida 85A tugevus, kuid samas 85kg ja rohkem kaaluv rulluisutaja juba 87A tugevuse. Kes tahab kindla peale välja minna, et ei põrutaks, siis valiksin 85A tugevuse. Mayhem 85A tugevus on eelmise aasta Rapla etapi võidu ratas, seega töötas ta seal väga hästi.

 

Teine valik oleks 87A helesinine, miks mitte 85A roheline? Sest sinine 87A on pehmema sisuga, kui 85A roheline ja põrutab seega vähem. Rohelise või sinise valimisel tuleb arvestada, et nad väristavad mõlemad rohkem, kui uued Mayhemid.

 

Vihma korral – ideaalne oleks Bont Typhoon vihmaratas, kuid kes ei taha ekstrakulutust vihmaratastele teha, siis testisin vihmas võrdluseks ka helesinist G4 87A-d ja Mayhemi. Mayhemi pidamine vihmas oli parem ja täiesti sõidetav.

Bont Mayhem rulluisurattad– Mayhemi puhul on tegemist Bonti 2012.a uuena turule tulnud rulluisurattaga, mis 2013.aastaks on teinud läbi uuenduskuuri. Rattaid on muudetud vastupidavamaks ja lisandunud on 85A tugevuse kõrvale ka 87A tugevuses rulluisuratas. Võrreldes Bonti G4 ja Mayhemi rattaid, siis Mayhemi ”velg” on jäigem, kui eelmistel Bonti ratastel ning seetõttu tundub Mayhemi 85A tugevusega ratta veerevus, kui 86-87A ratastel, kuid haakuvus nagu 85A tugevusega ratastel. Mayhemi pluss on veel ka see, et krobelisel asfaldil on võimalik sõita hästi veereva rattaga, mis põrutab vähem, kui teised 85-87A rulluisurattad.

Rohkem infot: http://www.bont.ee/bont-mayhem-110mm.html

 

Mayhem rattaid saad osta Rullibussist, Raplarulli etapi võistluskeskuses, või juba ette tellides – kert@bont.ee ( lisainfo ja hinnad! )

 

 

 

 

 

Allikas:bont.ee

Uudised